Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wykład prof. dr hab. Przemysława Osiewicza pt.: ,,Polityka zagraniczna Iranu i Turcji"

17.01.2023
Wykład  prof. dr hab. Przemysława Osiewicza pt.: ,,Polityka zagraniczna Iranu i Turcji"
W dniu 12.01.23 młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie prof. dr hab. Przemysława Osiewicza ,,Polityka zagraniczna Iranu i Turcji". W czasie prelekcji uczniowie poznali transformację i kształtowanie się ustroju społecznego w Iranie od 1979r. opartym, za zgodą większości, na prawie islamu oraz dowiedzieli się o tym, że świat z zainteresowaniem i wielką nieufnością obserwował poczynania Republiki Islamu, jej ambicje polityczne, wpływ na sąsiednie kraje oraz  na gospodarkę światową w regionie. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani także o konsekwencjach przynależności Iranu do państw ,,osi zła" oraz o przyczynach zagrożenia tego państwa dla światowego pokoju. W przypadku Turcji prowadzący dokładnie przeanalizował starania przystąpienia tego państwa do UE. Nadmienić należy, że prelegent czynnie współpracuje z uczelniami w USA, Korei Południowej, Indonezji, Chinach i na Tajwanie, toteż przekazane nam informacje dotyczą aktualnych badań,  związanych z tamtym obszarem. Uczniowie naszego liceum byli bardzo zainteresowani przekazanymi wiadomościami z zakresu współczesnej polityki narodowej i zagranicznej prezentowanych państw.
 
NASZE KANAŁY