Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka zajawka 2
Księgozbiór biblioteki obejmuje prawie 11000 woluminów - są to pozycje z różnych dziedzin nauki,  literatura piękna dla młodzieży i dorosłych (także w języku angielskim) i – oczywiście – lektury szkolne. Zakup nowych książek  jest finansowany z budżetu szkoły, funduszu Rady Rodziców oraz programów ministerialnych. Zasoby biblioteki są na bieżąco uzupełniane o nowości; przy zakupach wsłuchujemy się oczywiście w sugestie naszych Czytelniczek i Czytelników. 
W 2017 r. nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, co pozwoliło na znaczne wzbogacenie księgozbioru o nowości wydawnicze.
Oprócz książek biblioteka posiada w swoich zbiorach czasopisma i filmy DVD – adaptacje lektur szkolnych, filmy dokumentalne oraz klasykę kina.
Biblioteka wspiera działania dydaktyczno - wychowawcze szkoły. Dba o zaspokajanie potrzeb czytelniczych i kulturalnych użytkowników oraz promuje utalentowanych artystycznie uczniów, zachęcając ich do aktywnego  udziału w konkursach i akcjach  rozwijających wyobraźnię plastyczno - literacką.

Zapraszamy  i życzymy wspaniałych chwil z książką!
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin biblioteki szkolnej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sukces Michała Jankowskiego z klasy 2f w VIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Z książką na Ty"

Michał Jankowski - wręczenie nagrody

Z radością informujemy, że Michał Jankowski z klasy 2f zdobył 3 miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym  Z książką na Ty zorganizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. K. Libelta w Poznaniu. Jury Konkursu, w skład którego weszli profesjonalni fotografowie oraz przedstawiciele Organizatora konkursu, bardzo wysoko oceniło poziom nadesłanych prac. Zaznaczono, że  autorzy nagrodzonych zdjęć wykazali się znajomością warsztatu fotograficznego, pomysłowością i twórczym podejściem do tematu. Wręczenie nagród odbyło się 17 stycznia w gmachu IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.
Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. 
Serdecznie gratulujemy!
Poniżej trzy zdjęcia Michała nagrodzone w Konkursie; wszystkie zostały wykonane w przestrzeni szkolnej.
Z książką na Ty - zdjęcia 1
Z książką na Ty - zdjęcia 2
Z książką na Ty - zdjęcia 3
NASZE KANAŁY