Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wykład pt.: "Energetyka jądrowa – szansa, konieczność, zagrożenia?"

16.03.2023
Wykład pt.: "Energetyka jądrowa – szansa, konieczność, zagrożenia?"
15 marca 2023 roku o godz. 17.00 w  murach naszego liceum z okazji XX Festiwalu Nauki odbył się wykład pt.: "Energetyka jądrowa – szansa, konieczność, zagrożenia?", który wygłosił pan dr inż. Radosław Szczerbowski. Spotkanie odbyło sie we współpracy z Polskim Atomem Departamentem Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej. Wszyscy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o źródłach energii w Polsce, o ich wadach i zaletach, a przede wszystkim poznać choć trochę lepiej, jak zbudowana jest elektrownia jądrowa. Spotkanie przebiegło w bardzo miłych warunkach, z sali padło kilka trafnych pytań, na które nasz gość z radością udzielał odpowiedzi. Mamy nadzieję na więcej takich wydarzeń w naszej szkole!
 
 
NASZE KANAŁY