Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Absolwentka w murach II Liceum

21.11.2022
Absolwentka w murach II Liceum
16 listopada 2022 roku w II Liceum gościła pani Anna Pilarska, dziennikarka i szef działu kultury portalu lm.pl w Koninie, a także (a w tym przypadku przede wszystkim) absolwentka naszej szkoły.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław” i było okazją do porozmawiania zarówno na temat II LO, jak i pracy współczesnego dziennikarza. Uczniowie klas 3c, 3d i członkowie Koła Medioznawców na początku poznali mały wycinek szkolnego życia z czasów, kiedy nasze liceum mieściło się w budynku dzisiejszej Akademii Nauk Stosowanych
w Morzysławiu. Dowiedzieli się, czego można się nauczyć na studiach dziennikarskich. Poznali też specyfikę pracy internetowego portalu informacyjnego. Dowiedzieli się, jak powstają i są redagowane teksty, jak dziennikarze pozyskują informacje, jak je weryfikują, jak wybierają tematy. Poznali zasady etyki zawodu.
To było już drugie z zaplanowanych przez Stowarzyszenie spotkań z naszymi absolwentami. Wkrótce zaprosimy na następne.
 
NASZE KANAŁY