Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Festiwal Nauki w II LO

17.11.2014
 Festiwal Nauki w II LO

W tym roku już po raz dwunasty w murach naszej szkoły odbył się  Festiwal Nauki. Na uczniów II Liceum czekały interesujące wykłady , prelekcje i liczne ciekawe prezentacje.

17  listopada o godzinie 12.30 pani dyrektor Linda Wisialska zainaugurowała uroczystość na szkolnym forum, przedstawiając tegorocznych prelegentów. Zajęcia poprowadzili współpracujący z naszym liceum przedstawiciele uczelni i innych instytucji, absolwenci , jak i obecni uczniowie szkoły , a także pan Andrzej Warda, nauczyciel historii. Każda z klas uczestniczyła w dwóch wybranych przez siebie wykładach, których zakres tematyczny był niezwykle szeroki. ,,Poczuj chemię do chemii” uczniów II Liceum, ,,Co się dzieje z klimatem Ziemi” pana dr. Jacka Leśnego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, czy ,, A może tak stworzyć grę?” pana Rafała Traciłowskiego , studenta Politechniki Poznańskiej – to tylko niektóre z propozycji, jakie czekały na licealistów.

Festiwal Nauki jak co roku dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Uczniowie II Liceum z przyjemnością uczestniczyli w interesujących ich zajęciach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zechcieli przybliżyć nam nieco naukowych zagadnień w przyjemny i ciekawy sposób. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną, już trzynastą  edycję Festiwalu Nauki.

Koordynatorem tegorocznej edycji festiwalu była p. Anna Kaźmierczak.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego interesującego wydarzenia.

Zuzanna Żabierek, 2f

Koło Naukowe Medioznawców 

f1
f2
f3
f4
f5
f6
f8
f9
f10
f11
f12
f13
f14
f15
NASZE KANAŁY