Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Próbne matury 2014/2015

29.11.2014
Próbne matury 2014/2015

W dniach 25-27 listopada uczniowie klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego  przystąpili do próbnej matury. Oto jak wypowiedzieli się na jej temat:

„Największą trudność sprawił mi język polski, część tekstów była ciężka do zrozumienia.” – uczeń klasy 3D.

„Próbna matura była łatwiejsza niż się spodziewałem. Zaskoczył mnie szczególnie angielski, który w mojej opinii, a także w opinii innych był po prostu łatwy. Powiedziałbym, że poziom matematyki był średni, chociaż, gdy otworzyłem arkusz na początku, byłem przerażony, ale później jakoś poszło. Wychodząc z sali usłyszałem ludzi z klas matematycznych, którzy mówili, że było to łatwe...” – uczeń klasy 3D.

„Oczywiście najłatwiejszy był angielski, a najtrudniejszy moim zdaniem polski.” – uczeń klasy 3A.

„Było kilka trudnych pytań, ale były też banalne. Najwięcej kłopotów miałam z wypracowaniem z polskiego. Oba tematy były ciężkie.” – uczennica klasy 3F.

Jak się okazuje dużym wyzwaniem okazał się test z języka polskiego. Licealiści zmierzyli się m.in. z tematem emigracji. Analizowali wiersz Wisławy Szymborskiej "Spis ludności", a także wczytali się we fragment książki "Lalka" Bolesława Prusa. Jeśli chodzi o matematykę, maturzyści nie poradzili sobie z zadaniem, w którym trzeba było obliczyć pole całkowite stożka. Co do jednego wszyscy są zgodni - testy z języka angielskiego  był bardzo łatwy, ale chyba dla nikogo nie jest to zaskoczeniem. Na wyniki musimy jeszcze trochę poczekać, ale życzymy wszystkim uczniom klas trzecich jak najlepszych rezultatów. Arkusze maturalne i odpowiedzi znajdziecie tutaj:

http://arkusze.gieldamaturalna.pl/
                                                                 
Alina Kacprzak, 2g
Koło Naukowe Medioznawców 

mat1
mat2
NASZE KANAŁY