Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Projekt „Razem Silni”: Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów

29.03.2024
Projekt „Razem Silni”:  Przełamywanie Barier i Budowanie Przestrzeni Pełnej Uśmiechów
Projekt „Razem Silni”, realizowany przez zaangażowaną grupę uczniów z klasy 2h  w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, to inicjatywa promująca empatię i oddanie dla dobra innych. To, co nasi uczniowie robią  ma stworzyć przestrzeń nieustannie budującą mosty między dziećmi z niepełnosprawnościami a ich rówieśnikami. Niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, lecz motywacją do działania i integracji. To właśnie chcą  pokazać sobie nawzajem, jak również dzieciom, których inicjatywa dotyczy. Czym dzieci obdarowują realizatorów projektu? Uśmiechami. Szczerymi, zaraźliwymi uśmiechami, które są dla nich  źródłem wspaniałej energii, a także  siłą napędową do dalszego działania.
 
„Nie szukajmy OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM miejsca na ziemi. Rozwijajmy w nich wrodzoną człowiekowi potrzebę NIEZALEŻNOŚCI. A wtedy NAJLEPSZE MIEJSCE dla siebie ZNAJDĄ SAMI.” Słowa Doktora Piotra Janaszka – Patrona Fundacji PODAJ DALEJ, będącej głównym Partnerem „Razem Silnych”, są kluczowym motywem przewodnim projektu, a także celem, który jest realizowany.
 
"Razem Silni" to cykl warsztatów, nie tylko integrujący dzieci z niepełnosprawnościami, ale również dający rodzicom możliwość wspierania się nawzajem i znalezienia nieocenionej chwili odpoczynku. Małe istotki  mogą wyrażać siebie, eksperymentować i czuć się akceptowane bez żadnych ograniczeń.  Nie ma tam miejsca na podziały czy różnice - każde dziecko ma szansę być twórcą, a każde dzieło jest wyrazem ich niepowtarzalnych osobowości i wizji świata. Ale co z rodzicami? W tym samym czasie, kiedy ich pociechy rozwijają skrzydła artystycznej wyobraźni, rodzice mogą odetchnąć. W atmosferze zaufania i opieki, mogą cieszyć się chwilą spokoju, wiedząc, że ich dzieci są w dobrych rękach.

Projekt "Razem Silni" nie tylko przełamuje bariery i integruje dzieci, ale również wspiera i odciąża ich opiekunów. To więcej niż tylko zajęcia – to pełna radości i szczerych uśmiechów przestrzeń, która tworzy więzi i inspiruje do dalszych działań.
 
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
Razem silni
NASZE KANAŁY