Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Spotkanie autorskie w MBP w Koninie z panią Magdaleną Adaszewską – pisarką, absolwentką II LO

30.04.2023
Spotkanie autorskie w MBP w Koninie z panią Magdaleną Adaszewską – pisarką, absolwentką II LO
28 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim  zorganizowanym przez MBP w Koninie z pisarką, dziennikarką i felietonistką - panią Magdaleną Adaszewską. Było to dla nas wyjątkowe wydarzenie, gdyż pani Magdalena Adaszewska jest koninianką oraz absolwentką  II Liceum. Zanim została pisarką, publikowała w popularnych magazynach dla kobiet, takich jak „Twój Styl“, „Elle“, „Pani“ oraz tworzyła literackie portrety znanych osób ze środowiska aktorskiego i artystycznego. Największą popularność przyniósł jej cykl mrocznych kryminałów czekających na ekranizację „Balsamistka”, „Córeczka”  i „Tatuś”. W czasie spotkania pisarka  opowiedziała o swojej twórczości, procesie  tworzenia  oraz o tym,  skąd czerpie inspiracje do pisania. Nawiązała również do swoich trudnych osobistych doświadczeń, które wymusiły potrzebę przebudowania swojego życia, ale które ją przede wszystkim wzmocniły i sprawiły, że odkryła nowe oblicze swojego talentu, a pisanie stało się jej pasją. Pani Magda Adaszewska była wyraźnie wzruszona widząc tak liczną reprezentację z liceum, które ukończyła. Pytania kierowane od naszych uczniów były dla niej  okazją do wspomnień i rozmów o licealnych czasach. Mamy zapewnienie, że już niedługo będzie Gościem w murach naszej szkoły. Cieszymy się bardzo  i jeszcze raz dziękujemy za spotkanie.
  
 
Spotkanie autorskie w MBP w Koninie z panią Magdaleną Adaszewską ? pisarką, absolwentką II Liceum 1
Spotkanie autorskie w MBP w Koninie z panią Magdaleną Adaszewską ? pisarką, absolwentką II Liceum 2
Spotkanie autorskie w MBP w Koninie z panią Magdaleną Adaszewską ? pisarką, absolwentką II Liceum 3
NASZE KANAŁY