Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Nie tylko bariery architektoniczne...Spotkanie z pracownikami i przedstawicielami Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka

18.11.2022
Nie tylko bariery architektoniczne...Spotkanie z pracownikami i przedstawicielami Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka
16 listopada 2022 roku uczniowie klasy 2a i 2h uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami i przedstawicielami Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka.
Usłyszeli historię działalności Fundacji - kiedy została założona, po co i w jakich obszarach działa. Uczestnicy spotkania zapoznali się także z szeroko pojętą ideą wolontariatu w myśl zasady „Podaj Dalej” (kto może zostać wolontariuszem i czym może się zajmować, ile czasu to zajmuje oraz co oferuje Fundacja w zamian).
Poruszono także temat barier architektonicznych, z którymi na co dzień muszą zmagać się osoby niepełnosprawne. Choć zmiany w tym obszarze są trudne do zrealizowania (procedury, koszty), to jednak cały czas postępują, do czego w dużym zakresie przyczynia się działalność Fundacji, mądrość ludzi tam działających (również niepełnosprawnych) i wiara w lepsze jutro.
Dla uczniów to spotkanie okazało się nie tylko skarbnicą wiedzy na temat niepełnosprawności, ale także powodem do refleksji i chęci niesienia pomocy. Pragniemy kontynuować współpracę. Chcemy, by młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie poznała zasady savoir-vivre świata osób z niepełnosprawnością oraz czerpiąc z doświadczeń pracowników Fundacji nauczyła się czerpać radość  z każdego dnia i dbać o swoje życie i bezpieczeństwo.
 
NASZE KANAŁY