Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wykłady dr. Michała Polanowskiego

21.12.2015
Wykłady dr. Michała  Polanowskiego

W dniach 17 i 18 grudnia 2015 społeczność II LO w Koninie odwiedził dr Michał Polanowski – były uczeń naszej szkoły. Pan Polanowski przez kilkanaście lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, gdzie  ukończył studia i uzyskał tytuł doktora. Przez kilka lat pracował jako wykładowca akademicki na Georgia University. Obecnie pan Polanowski mieszka i pracuje w Singapurze, gdzie specjalizuje się w analizie danych.

Podczas pobytu w naszym liceum dr Polanowski wygłosił kilka interesujących wykładów (większość) w języku angielskim, na które tłumnie przybyli uczniowie klas I, II i III. Nasz prelegent w swoich wykładach poruszył wiele istotnych kwestii, takich jak: oszczędzanie i inwestowanie, analiza danych, ale przede wszystkim skupił się na zagadnieniach  związanych z edukacją i karierą. Udzielił naszym uczniom wielu cennych rad popartych przykładami z życia codziennego i uświadomił jakie niesamowite możliwości daje młodym ludziom współczesna technika. Nasz gość zachęcał licealistów, aby otworzyli się na świat i innych ludzi, gdyż to może być gwarancją sukcesu w dorosłym życiu. Wspomniał o skutecznych technikach zapamiętywania, które można wykorzystać, między innymi, przy nauce języków obcych. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w takich wykładach. Spotkania z uczniami zorganizowała i koordynowała pani Anna Wolak-Tomaszewska – nauczycielka języka angielskiego II LO.

pol1
pol2
pol3
pol4
pol5
NASZE KANAŁY