Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław"

Numer KRS: 0000860748
Numer konta: 05 1940 1076 3216 8631 0000 0000
Z przyjemnością informujemy, że w roku 2021/2022 Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław" podjęło następujące działania zgodne z ujętymi w Statucie Stowarzyszenia obszarami działalności pożytku publicznego:

1.    Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie.
Nawiązaliśmy kontakt z Instytutem Filologii Romańskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i podpisaliśmy umowę z lektorem języka hiszpańskiego, panem Davidem Alejandro Thöny Méndezem, dotyczącą prowadzenia comiesięcznych lekcji języka hiszpańskiego online w roku szkolnym 2021/2022. Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także absolwentów i sympatyków szkoły, co najlepiej realizuje ideę zapewnienia wszechstronnego rozwoju absolwentów II Liceum oraz społeczności szkolnej i lokalnej. (koszt: 455 zł netto).
Stowarzyszenie zakupiło roczną elektroniczną prenumeratę kwartalników językowych: English Matters, Deutsch Aktuell oraz ¿Español?, Sí Gracias. Są one udostępniane nauczycielom języków obcych w naszej szkole
do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego
i hiszpańskiego. (koszt: 216,33 zł. brutto).
2.    Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej
i kulturowej.

Stowarzyszenie pomogło w doposażeniu szkolnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, finansując zakup repliki ładownicy WP wz. 1923 komplet super repro. (koszt: 428,99 zł. brutto)
3.    Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
Sfinansowaliśmy zakup dwóch stołów pingpongowych wraz z osprzętem (siatki, rakietki, piłeczki). (koszt: 4000 zł).
W ramach działań organizacyjnych zamówiliśmy baner Stowarzyszenia, który będziemy eksponować na przyszłych uroczystościach, oraz naklejki z logo Stowarzyszenia, które  będziemy umieszczać na zakupionym przez nas sprzęcie. W bieżącym roku chcielibyśmy skupić się na pozostałych obszarach działalności pożytku publicznego oraz zorganizowaniu spotkania absolwentów, które planowaliśmy zrealizować w minionym roku, a które się nie odbyło z powodu pandemicznych obostrzeń.


 
Zapraszamy do współpracy i zgłaszania inicjatyw, w których realizacji
Stowarzyszenie może pomóc
. Prosimy o kontakt:
stowarzyszenie2lo@gmail.com
Prosimy również o przekazanie darowizn oraz 1,5% podatku dochodowego,
za co z góry serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do lektury sprawozdania z działań Stowarzyszenia
Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław"!
Zapraszamy do współpracy i zgłaszania inicjatyw, w których realizacji
Stowarzyszenie może pomóc
. Prosimy o kontakt:
stowarzyszenie2lo@gmail.com
Prosimy również o przekazanie darowizn oraz 1,5% podatku dochodowego,
za co z góry serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do lektury sprawozdania z działań Stowarzyszenia
Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław"!
Zapraszamy do współpracy i zgłaszania inicjatyw, w których realizacji Stowarzyszenie może pomóc. Prosimy o kontakt: stowarzyszenie2lo@gmail.com
Prosimy również o przekazanie darowizn oraz 1,5% podatku dochodowego,
za co z góry serdecznie dziękujemy!
 
Zapraszamy do lektury sprawozdania z działań Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II Liceum  „Morzysław"!
 
 
absolwenci 1
W sobotę 14 stycznia 2023 roku absolwenci, miłośnicy oraz uczniowie II Liceum spotkali się w naszej szkole na imprezie integracyjno-sportowej organizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław”. W rozgrywkach piłki siatkowej i tenisa stołowego stanęli naprzeciwko siebie lub obok siebie absolwenci z różnych roczników, aktualni uczniowie i nasi przyjaciele. Ale nie wyniki tych rozgrywek były najważniejsze, lecz możliwość spotkania się i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili!
 
abso2
W piątek, 9 grudnia 2022 roku, naszą szkołę odwiedził pan inż. Jacek Rogalski, absolwent naszej szkoły i magistrant Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas trzecich i czwartych. Pan inż. Jacek Rogalski w ciekawy i przejrzysty sposób przedstawił strukturę Wydziału, kierunki studiów i zalety kontynuowania edukacji na jego uczelni. Dziękujemy za wizytę i życzymy sukcesów w dalszej pracy naukowej!
 
abso2
16 listopada 2022 roku w II Liceum gościła pani Anna Pilarska, dziennikarka i szef działu kultury portalu lm.pl w Koninie, a także (a w tym przypadku przede wszystkim) absolwentka naszej szkoły. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II Liceum „Morzysław” i było okazją do porozmawiania zarówno na temat II LO, jak i pracy współczesnego dziennikarza. Uczniowie klas 3c, 3d i członkowie Koła Medioznawców na początku poznali mały wycinek szkolnego życia z czasów, kiedy nasze liceum mieściło się w budynku dzisiejszej Akademii Nauk Stosowanych w Morzysławiu. Dowiedzieli się, czego można się nauczyć na studiach dziennikarskich. Poznali też specyfikę pracy internetowego portalu informacyjnego. Dowiedzieli się, jak powstają i są redagowane teksty, jak dziennikarze pozyskują informacje, jak je weryfikują, jak wybierają tematy. Poznali zasady  etyki tego zawodu.
 
abso4
W dniach 26 i 27 września 2022 roku odwiedził nas tegoroczny absolwent, pan Łukasz Rewers.  Podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z zakresu badania historii dwóch rodzin pochodzących z naszego regionu: Godlewskich i Balcerzaków. Pracę faktograficzną nad genealogią i życiem tych rodzin rozpoczął w 2020 roku. Systematycznie opisywał ich losy w dodatku Przeglądu Konińskiego:   „Koninianach",   w   Gazecie   Słupeckiej   oraz   Informatorze   Kazimierza   Biskupiego. Gromadzenie zdjęć, relacji i opisywanie przeprowadzonych rozmów z żyjącymi świadkami nie jest łatwą pracą. Na pewno trzeba wykazać się wieloma zdolnościami, by temu podołać. Prelegenta najbardziej   inspirowała   do   gromadzenia   i   porządkowania   zgromadzonych   dokumentów   postać doktora Godlewskiego - lekarza, społecznika i dobrodzieja naszego regionu. W dalszych badaniach nad historią mieszkańców naszej okolicy, student Akademii Nauk Stosowanych, zamierza skupić się nad represjami komunistycznymi w gminie Kazimierz Biskupi. Życzymy powodzenia w zgłębianiu zakamarków niełatwej, ale jakże interesującej historii naszego regionu. Dziękujemy panu Łukaszowi za poświęcony nam czas i pani Joannie Piaseckiej-Rusin za zorganizowanie spotkania.
 
W latach 2021-2022 Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław" podjęło również następujące działania zgodne z ujętymi w Statucie Stowarzyszenia obszarami działalności pożytku publicznego:

1.     Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie.
Nawiązaliśmy kontakt z Instytutem Filologii Romańskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i podpisaliśmy umowę z lektorem języka hiszpańskiego, panem Davidem Alejandro Thöny Méndezem, dotyczącą prowadzenia comiesięcznych lekcji języka hiszpańskiego online w roku szkolnym 2021/2022. Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także absolwentów i sympatyków szkoły, co najlepiej realizuje ideę zapewnienia wszechstronnego rozwoju absolwentów II Liceum oraz społeczności szkolnej i lokalnej. (koszt: 455 zł netto). Stowarzyszenie zakupiło roczną elektroniczną prenumeratę kwartalników językowych: English Matters, Deutsch Aktuell oraz ¿Español?, Sí Gracias. Są one udostępniane nauczycielom języków obcych w naszej szkole do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. (koszt: 216,33 zł. brutto).

2.     Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
Stowarzyszenie pomogło w doposażeniu szkolnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, finansując zakup repliki ładownicy WP wz. 1923 komplet super repro. (koszt: 428,99 zł. brutto)

3.     Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
Sfinansowaliśmy zakup dwóch stołów pingpongowych wraz z osprzętem (siatki, rakietki, piłeczki). (koszt: 4000 zł).Zamówiliśmy powiększony wydruk zdjęcia triumfatorów ogólnopolskich rozgrywek Energa Basket Ligi z roku 2022, czyli naszych dwóch absolwentów grających w drużynie WKS Śląsk i wyeksponowaliśmy ich wizerunek przy wejściu do segmentu wychowania fizycznego. (koszt: 235 zł). Zakupiliśmy dwa komplety strojów sportowych dla  szkolnej reprezentacji (30 koszulek i 30 par spodenek) z logo szkoły i z logo Stowarzyszenia. (koszt: 4200 zł.)W ramach działań organizacyjnych zamówiliśmy baner Stowarzyszenia,który eksponujemy na uroczystościach, oraz naklejki z logo Stowarzyszenia, które umieszczamy na zakupionym przez nas sprzęcie.
 
 
 W latach 2021-2022 Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum "Morzysław" podjęło również następujące działania zgodne z ujętymi w Statucie Stowarzyszenia obszarami działalności pożytku publicznego:
1.    Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie.
Nawiązaliśmy kontakt z Instytutem Filologii Romańskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i podpisaliśmy umowę z lektorem języka hiszpańskiego, panem Davidem Alejandro Thöny Méndezem, dotyczącą prowadzenia comiesięcznych lekcji języka hiszpańskiego online w roku szkolnym 2021/2022. Lekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także absolwentów i sympatyków szkoły, co najlepiej realizuje ideę zapewnienia wszechstronnego rozwoju absolwentów II Liceum oraz społeczności szkolnej i lokalnej. (koszt: 455 zł netto). Stowarzyszenie zakupiło roczną elektroniczną prenumeratę kwartalników językowych: English Matters, Deutsch Aktuell oraz ¿Español?, Sí Gracias. Są one udostępniane nauczycielom języków obcych w naszej szkole do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. (koszt: 216,33 zł. brutto).
2.    Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
Stowarzyszenie pomogło w doposażeniu szkolnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, finansując zakup repliki ładownicy WP wz. 1923 komplet super repro. (koszt: 428,99 zł. brutto)
3.    Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
Sfinansowaliśmy zakup dwóch stołów pingpongowych wraz z osprzętem (siatki, rakietki, piłeczki). (koszt: 4000 zł).Zamówiliśmy powiększony wydruk zdjęcia triumfatorów ogólnopolskich rozgrywek Energa Basket Ligi z roku 2022, czyli naszych dwóch absolwentów grających w drużynie WKS Śląsk i wyeksponowaliśmy ich wizerunek przy wejściu do segmentu wychowania fizycznego. (koszt: 235 zł). Zakupiliśmy dwa komplety strojów sportowych dla  szkolnej reprezentacji (30 koszulek i 30 par spodenek) z logo szkoły i z logo Stowarzyszenia. (koszt: 4200 zł.) W ramach działań organizacyjnych zamówiliśmy baner Stowarzyszenia, który eksponujemy na uroczystościach oraz naklejki z logo Stowarzyszenia, które umieszczamy na zakupionym przez nas sprzęcie.